Logo MOPS Piła

Seniorskie Świętojanki

Ocena 0/5

Seniorzy z Centrum Aktywizacji Seniorów i z Dziennego Domu Pomocy uczestniczyli w Piknikach Świętojańskich. Oprócz tradycyjnego poczęstunku, organizatorzy z CAS i DDP przygotowali dla swoich podopiecznych urozmaicone i aktywizujące gry i zabawy oraz programy artystyczne. Wydarzania cieszyły się dużą frekwencją seniorów, w czym nawet nie przeszkodziła wietrzna pogoda.

W „Okrąglaku”  przy ul Okólnej bawili się seniorzy z Centrum Aktywizacji Seniorów. Piknik Świętojański rozpoczął się serią występów artystycznych. Na scenie jako pierwsze pojawiły się „Kotunianki”. 


Następnie publiczność podziwiała „Seniority” w ich dynamicznym „Hiszpańskim Tańcu” oraz w utworze „Zaczarowane Skrzypce”.


Zaprezentował się również zespół „Luz Blues” w występach zatytułowanych „Powiew”  i „Słowianki”.


Na zakończenie części artystycznej scenę przejął zespół muzyczny „Fantazje Muzyczne”.


Następnie nadszedł długo wyczekiwany moment – głosowanie w konkursie na najpiękniejszy świętojański wianek i ogłoszenie zwycięzcy. Dzień obfitował również w inne atrakcje: inspirujący wiersz zaprezentował Andrzej Oślizło, odbył się wciągający quiz, a piknik zakończyło wspólne grillowanie.


Świętojanki odbyły się także w Dziennym Domu Pomocy przy ulicy Kondratowicza. Tutaj seniorzy mieli okazję uczestniczyć w składającym się z kilku układów tanecznych występie, działającego w ramach  Uniwersytetu Trzeciego Wieku, tanecznego zespołu „AleBabki”. Pokaz tancerek spotkał się z dużym aplauzem zgromadzonych widzów.   

Równie duże wrażenie zrobił na seniorach minikoncert w wykonaniu 13-letniego Gracjana Grzelaka, ucznia Zespołu Szkół Muzycznych w Pile. Młody skrzypek zagrał dla zgromadzonych widzów kilka standardów muzyki klasycznej i popularnej.  W przerwach występów seniorzy śpiewali piosenki, a po zakończeniu programu artystycznego usiedli do wspólnej biesiady, którą przygotowały pracownice Dziennego Domu  Pomocy. Podobnie jak podczas pikniku w „Okrąglaku” – mimo wietrznej pogody – atmosfera była świetna, a humory dopisywały. Dzień był pełen pozytywnych emocji i niezapomnianych atrakcji. Dziękujemy za wspólną zabawę i do zobaczenia za rok.

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności